• تهران- خیابان كارگر شمالي كوچه 19 پلاك 144
  • 98-21-54534000+
  • شنبه الی پنجشنبه - 7 صبح الی 9 شب

کلینیک قلب

 

كلينيك قلب و عروق مسعود با هدف خدمت رساني بهتر به مراجعين محترم كلينيك به تازگي افتتاح شده است و آماده ارائه خدمات زير ميباشد :

1- نوار قلب (الكتروكارديوگرام)

2- تست ورزش با تريدميل

3- هولتر مانيتورينگ فشار خون

4- انواع اکوکاردیوگرافی تخصصي توسط فوق تخصص اکوکاردیوگرافی

5- ويزيت فوق تخصصي قلب و مشاوره هاي آمادگي پيش از بيهوشي و انواع جراحي ( اوكي قلب)

 

نوار قلب يا الكتروكارديوگرام

نوار قلب از ساده ترین و بهترین روش های تشخیصی است که به پزشک کمک می کند در زمان کوتاهی، احتمال اختلالات قلبی نظیر گرفتگی عروق و آریتمی ها و سایر اختلالات ساختاری را بررسی کند. در صورت رویت اختلال در نوار قلب، می توان با احتمال بالایی در مورد درمان بعدی و روش های تشخیصی پیش رفته تر تصمیم گرفت.

 

اکوکاردیوگرافی

اکوکاردیوگرافی که به آن سونوگرافی قلبی نیز گفته میشود، روشی غیرتهاجمی و بی ضرر است که از طریق امواج صوتی، تصویری از ساختمان و ساختارهای قلبی تهیه میشود.

 

تست ورزش (ETT)

در این روش تاثیر ورزش و استرس ناشی از آن بر سیستم قلبی عروقی مورد بررسی قرار می گیرد. در حین ورزش با تردمیل (treadmill) امواج قلبی، فشارخون و غیره ثبت می شوند و توسط پزشک مطالعه میشوند. تنگی عروق قلب یکی از شایعترین علل بروز آریتمی ها، از جمله ایست قلبی هستند و تست ورزش ساده ترین، بی خطرترین و ارزانترین روش بررسی عروق قلب است.

 

Holter Monitoring

ثبت سرپایی امواج قلبی-هولتر

در این روش دستگاهی شبیه به نوار قلب ولی بسیار کوچکتر و با تعداد سیم های کمتر به بیمار وصل میشود. در مدتی که دستگاه به بیمار اتصال دارد بیمار باید مانند روزهای عادی فعالیت و زندگی طبیعی خود را داشته باشد که وقایع قلبی در شرایط عادی ثبت شوند. به بیمار برگه ای داده میشود که بیمار باید در آن کلیه علایم خود در طی اتصال هولتر را به دقت یادداشت کند.